Wydawanie wniosków na świadczenia rodzinne, wychowawcze, fundusz alimentacyjny i „dobry start” od dnia 16.07.2018 r. Przyjmowanie od dnia 01.08.2018 r.

ZABAWA EDUKACYJNA NAD JEZIOREM NYSKIM

W dniu 16.06.2018r. w stanicy WOPR nad Jeziorem Nyskim, dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia do Świetlicy Socjalnej z programem zajęć socjoterapeutycznych działającej przy OPS Nysa oraz do świetlicy prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety, łącząc  wspólnie działania na zasadzie porozumienia o współpracy na rzecz wspierania dzieci oraz ich rodzin, razem bawili się i  edukowali na temat poznawania „Zasad bezpieczeństwa podczas sezonu letniego- wykład i  praktyka” w ramach programu DAR SERCE realizowanego w 2018r. przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety, jako powierzenie realizacji zadania zajęć opiekuńczo – wychowawczych.

W integracji brało udział 93 dzieci i młodzieży oraz ich rodzice, a także kadra obu świetlic, wolontariusze i pracownicy OPS. Edukację poprowadzili  sierż. sztab. Tylecki Ryszard, sierż. Aleksander Redziak, sierż. Michalak Mateusz; WOPR: ratownicy – Piotr Furca, Kamila Batog, Mariusz Mazurkiewicz, Jarosław Białochławek.

Dzieci brały udział w konkursie na temat  zasadach bezpiecznej kąpieli i wypoczywania nad wodą, pływały łódkami, jeździły kładem, zjadły smaczny obiad oraz pieczoną kiełbasę i zażywały kąpieli wodnej, w tym również obserwowały  egzamin praktyczny kandydatów na ratowników.

Do domu wróciły szczęśliwe i radosne, a także zaopatrzone w wiedzę  na temat zasad bezpieczeństwa nad wodą.