Wydawanie wniosków na świadczenia rodzinne, wychowawcze, fundusz alimentacyjny i „dobry start” od dnia 16.07.2018 r. Przyjmowanie od dnia 01.08.2018 r.

KOLONIE SOCJOTERAPEUTYCZNE NAD MORZEM BAŁTYCKIM

Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie zorganizował bezpłatne kolonie socjoterapeutyczne skierowane do 20-osobowej grupy dzieci i młodzieży, których rodziny korzystają z pomocy Ośrodka

Organizacja wypoczynku do Rzucewa, położonego w pobliżu Gdańska, połączona została  wraz z realizacją programu zajęć socjoterapeutycznych skierowanym do dzieci i młodzieży. Jest uzupełnieniem całorocznej pracy  z dziećmi prowadzonej w świetlicy socjalnej funkcjonującej w  Ośrodku Pomocy Społecznej w Nysie. W ofercie kolonii został ujęty bogaty program turystyczno – kulturalny, w tym wycieczki m.in. do Trójmiasta, Wejherowa, Władysławowa, Rozewia, do Ocean Parku –spacer po dnie oceanu, na Półwysep Helski, zwiedzanie Pucka, Swarzewa, Grot Mechowskich, rejs statkiem po otwartym morzu i, mamy nadzieję, że pogoda dopisze, kąpiele morskie i słoneczne.

Zorganizowanie wypoczynku było możliwe dzięki finansowaniu z Gminnego Programu Profilaktyki i  Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Gminy Nysa na rok 2018.