Wydawanie wniosków na świadczenia rodzinne, wychowawcze, fundusz alimentacyjny i „dobry start” od dnia 16.07.2018 r. Przyjmowanie od dnia 01.08.2018 r.

Poszukujemy wolontariuszy!

Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie informuje, że nadal trwa nabór osób na wolontariuszy do Działu Usług Opiekuńczych. Potrzebne są osoby, które w ramach projektu: ,, Rozwój systemu wsparcia społecznego w środowisku zamieszkania skierowanego do niesamodzielnych osób starszych korzystających z usług opiekuńczych Ośrodka Pomocy Społecznej w Nysie- obszar edukacja ’’ będą odwiedzać osoby leżące, niedowidzące, samotne, poruszające się za pomocą wózków inwalidzkich i spędzać z nimi swój czas. Odwiedziny będą miały miejsce raz w miesiącu w miejscu zamieszkania osoby starszej.

Wolontariusze zostaną przeszkoleni przez specjalistów m.in. w zakresie psychologii, pielęgnacji osób starszych, wyczulania seniorów podczas rozmów na tematy bezpieczeństwa w domu.

Serdecznie zapraszamy osoby, które chętnie podzielą się z drugim człowiekiem swoim czasem, a przede wszystkim sercem od poniedziałku do piątku w godzinach 9-10, pokój nr 26 do siedziby Ośrodka Pomocy Społecznej w Nysie KEN 1A do koordynatora projektu Anny Włodarczyk.