Wydawanie wniosków na świadczenia rodzinne, wychowawcze, fundusz alimentacyjny i „dobry start” od dnia 16.07.2018 r. Przyjmowanie od dnia 01.08.2018 r.

Rodzinna wyprawa do „Antoniówki”

W lipcu uczestnicy projektu „Włączenie społeczne w Gminie Nysa – Centrum Streetworkingu i Klub Rodzica” spędzili miłe chwile w stadninie koni „Antoniówka” w Mańkowicach.

Stadnina koni „Antoniówka” położona w pięknej okolicy, otoczona lasami, polami i łąkami w połączeniu z jazdą konną, tworzy wspaniałe miejsce, w którym bez wątpienia można wypocząć i spróbować swoich sił w jeździe konnej. Taką możliwość mieli uczestnicy wyjazdu, którzy w ramach rodzinnej integracji udali się na wycieczkę do Mańkowic. Podczas pobytu w stadninie rodzice wraz z dziećmi zapoznali się z czynnościami oporządzania koni, siodłania ich oraz jazdą konną na ujeżdżalni pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Nie zabrakło przejażdżek bryczką, wspólnego grillowania i gier animacyjnych. Wszyscy uczestnicy zmęczeni, ale szczęśliwi z mnóstwem pozytywnej energii wrócili pociągiem do Nysy.

Resized 20180719 125955001 4312
« 1 z 11 »

Oprócz udziału w rodzinnych spotkaniach, które niewątpliwie są bardzo istotnym elementem integracyjnym, uczestnicy regularnie uczęszczają na konsultacje ze specjalistami zatrudnionymi do realizacji zadań w projekcie, tj. psychologiem, terapeutą rodzin/pedagogiem rodzinnym, doradcą zawodowym, radcą prawnym oraz terapeutą ds. uzależnień. Ponadto dzieci i młodzież objęci są działaniami Streetworkerów, z którymi spędzają wspólnie czas na grach w terenie, animacjach i zajęciach profilaktyczno-wychowawczych.

Środki na wykonanie zadania pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego,  pozyskane w ramach Działania 8.2 Włączenie społeczne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.