od 04.09.2017 wnioski na świadczenia rodzinne i fundusz alimentacyjny przyjmowane w godz. 8:00 – 13:30

PODZIĘKOWANIA

Podczas ferii zimowych, dzieci uczęszczające do świetlicy, brały udział w  interesujących warsztatach muzealnych prowadzonych przez Panie Adrianę i Ewelinę w  Muzeum Powiatowym w Nysie oraz zapoznały się z trudną, ale ciekawą pracą strażaków, którzy serdecznie przyjęli naszą grupę w  Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nysie.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy okazali nam dużo serca i sympatii, umożliwiając nam udział w bezpłatnych warsztatach i spotkaniach.

Czytaj dalej

FERIE, FERIE I JUŻ PO FERIACH

Ferie spędzone razem ze Świetlicą Socjalną działającą w Ośrodku Pomocy Społecznej w Nysie obfitowały w moc atrakcji. W pierwszym tygodniu ferii dzieci zwiedziły nowo wybudowaną halę widowiskowo-sportową i miały okazję posiedzieć w loży dla VIP-ów, która mieści się na najwyższej kondygnacji.

Wychowankowie świetlicy odwiedzili również Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nysie, gdzie strażacy opowiedzieli na czym polega ich praca oraz  jakiego sprzętu  i wozów strażackich używają. Każdy  uświadomił sobie, że praca strażaka, jest ciężką pracą  fizyczną, bardzo często wykonywaną w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych i trudno dostępnych miejscach.

Na Dzień Babci i Dziadka wszystkie dzieci ze świetlicy wykonały laurki dla swoich  dziadków oraz  dla seniorów z Dziennego Domu Pobytu w Nysie. Odwiedziny w Domu Seniora  udały się, bo oprócz wręczonych laurek, były wiersze, śpiewanie kolęd oraz słodki poczęstunek.

Czytaj dalej

ZAJĘCIA NA ŚWIETLICY

Pożegnaliśmy Stary Rok, a przywitaliśmy Nowy, wraz z którym nadeszły pewne zmiany. Ze świetlicy odeszła jedna z Pań wychowawczyń, dla której dzieci wykonały laurki z podziękowaniami. Nowy Rok przyniósł ze sobą pomysł, aby stworzyć kalendarz świetlicowy. Każde z dzieci wybrało dla siebie po  jednym lub więcej miesięcy i wykonało rysunki adekwatne do pory roku, w   którym występuje dany miesiąc, bądź święta, jakie się zalicza do tego miesiąca. Wszystkie dni, na które przypadają święta zostały zaznaczone w kalendarzu na kolor czerwony, by dzieci poznały i zapamiętały ich daty. Kalendarz został powieszony na tablicy korkowej, do niego zostały wykorzystane materiały z  poprzednich gazetek oraz tegoroczne prace dzieci, w  tym maski karnawałowe oraz laurki z motywem koszuli z krawatem wykonane z papieru na Dzień Dziadka. Na jednych z zajęć dzieci wykonały papierowe słonie, wykorzystując do tego papierowe talerzyki i rolki papieru. W  świetlicy, oprócz zajęć plastycznych, odbyły się także zajęcia taneczne, na których dzieci uczyły się kroków podstawowych do tańców latynoamerykańskich w rytm muzyki. Nie zabrakło również zajęć edukacyjnych podczas których dzieci wysłuchały wiersza pt.  „Bajka o starym i nowym roku”, następnie na zmianę czytały baśń „O  Nowym Roku i Młynarzu Sylwestrze” z  omówieniem. I tak oto tanecznym krokiem przywitaliśmy Nowy Rok z  nowymi postanowieniami i pomysłami.

Czytaj dalej

PODSUMOWANIE PROJEKTU „Jedyni i niepowtarzalni”

W dniu 8 grudnia dzieci i rodzice oraz zaproszeni goście spotkali się w sali konferencyjnej Ośrodka Pomocy Społecznej w Nysie na podsumowaniu działań związanych z  projektem „Jedyni i niepowtarzalni” finansowanym z Gminnego Programu Profilaktyki i  Rozwiązań Problemów Alkoholowych Gminy Nysa. W ramach działań projektowych dzieci mogły skorzystać z warsztatów z logopedą, zajęć sportowych typu crossfit, zajęć socjoterapeutycznych, a także zajęć na Krytej Pływalni oraz wyjść do kina, jak również z  posiłku w formie cateringu.

Podczas spotkania dzieci pokazały scenki, jakie przygotowały wraz z wychowawcami, na tematy poruszane podczas warsztatów „Wiem, kiedy mówić NIE” prowadzone wspólnie z  Biblioteką Pedagogiczną w Nysie oraz Komendą Powiatową Policji w Nysie. Warsztaty  prowadzone były przez Panią Małgorzatę Łomnicką oraz Panią nadkom. Małgorzatę Jeżewską. Poruszano zasady bezpiecznych zachowań na co dzień w życiu realnym, jak również w Internecie. Dodatkowo, świetlica zademonstrowała wszystkim plakaty nawiązujące do tematów warsztatów „Wiem, kiedy mówić NIE”, jakie zrobiono podczas trwania projektu.

Czytaj dalej

ZABAWA MIKOŁAJKOWA

Tradycyjnie zawitał do grzecznych dzieci św. Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami, aby przynieść radość dzieciom. W Ośrodku Pomocy Społecznej w Nysie odbyła się Zabawa Mikołajkowa  zorganizowana przy muzyce oraz warsztaty plastyczne, malowanie twarzy, taniec na gazecie, bitwy „śnieżnymi kulami” i inne.  Dzieci wraz z rodzicami „zagościli u fryzjera”, angażując się w zabawy chustą animacyjną, a podarunek od św. Mikołaja dostały wszystkie dzieci. Dziękujemy wolontariuszom, którzy zaangażowali się w pomoc przy zabawie. A dzieci już dobrze wiedzą, że warto  być przez cały rok grzecznym dzieckiem i później dobrze bawić się na wspólnej zabawie w dniu 6 grudnia.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 2017

Młodzież ucząca się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Nysie „Carolinum” kolejny już raz zorganizowała zbiórkę materiałów plastycznych i biurowych dla swoich młodszych kolegów uczęszczających na zajęcia do naszej świetlicy.

Bardzo Wam dziękujemy, ze w tak miły Dzień Pluszowego Misia pomyśleliście o nas i  zaopatrzyliście naszych podopiecznych w zeszyty, kredki, długopisy, notesiki… i dużo tu wymieniać. Dziękujemy!

Czytaj dalej

POGOTOWIE LEKCYJNE – WOLONTARIUSZE SĄ SUPER!

Pogotowie Lekcyjne działa  z dobrymi wynikami. Wolontariusze chętnie pomagają dzieciom i  młodzieży w nauce bieżącej oraz w nadrabianiu zaległości szkolnych. Wzajemnie jesteśmy sobie potrzebni i cieszymy się, gdy słyszymy od dzieci, kiedy z radością opowiadają, że już dostali dobrą ocenę!

Zapraszamy dzieci i młodzież do korzystania z Pogotowia Lekcyjnego oraz w dalszym ciągu zapraszamy do współpracy chętnych kandydatów na wolontariuszy  do pomocy dzieciom.

Szczegóły harmonogramu tygodniowego pod numerem telefonem 77 447 24 07 świetlica socjalna.

WYZWÓL SWOJĄ WYOBRAŹNIĘ – ZOSTAŃ TWÓRCĄ

17 października odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Wyzwól swoją wyobraźnię – zostań twórcą!” w ramach „Opolskie EDUKO 2017, do którego zostaliśmy zaproszeni przez Zespół Szkół Ogólnokształcących Carolinum. W auli Carolinum zasiadło wielu zaproszonych gości: przedstawiciele biura Eduko, przedstawiciele nyskich władz, uczniowie, przedszkolaki, bibliotekarze, przedstawiciele OPS Nysa, seniorzy i wszyscy, którzy brali udział przy realizacji projektu. Uwieńczeniem projektu dla podopiecznych świetlicy, było wydanie książeczki z bajkami. Dwie wychowanki naszej świetlicy Kinga i Lilianna wspólnie napisały bajkę pt. „Księżniczka Lily”, która została umieszczona w  książeczce, a Sandra wykonała ilustrację do bajki.

Podczas gali zostały wręczone dyplomy z podziękowaniami, za serce i wkład pracy przy realizacji projektu. Zaprezentowano efekty wspólnych działań: sztukę teatralną, etiudę filmową oraz opublikowaną bajkę.

Na zakończenie gali całości dopełnił taniec „Szalonych dziewczyn” do ich tańca mógł dołączyć każdy z gości i w rytmach muzyki pobawić się.