od 04.09.2017 wnioski na świadczenia rodzinne i fundusz alimentacyjny przyjmowane w godz. 8:00 – 13:30

ZABAWA MIKOŁAJKOWA

Tradycyjnie zawitał do grzecznych dzieci św. Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami, aby przynieść radość dzieciom. W Ośrodku Pomocy Społecznej w Nysie odbyła się Zabawa Mikołajkowa  zorganizowana przy muzyce oraz warsztaty plastyczne, malowanie twarzy, taniec na gazecie, bitwy „śnieżnymi kulami” i inne.  Dzieci wraz z rodzicami „zagościli u fryzjera”, angażując się w zabawy chustą animacyjną, a podarunek od św. Mikołaja dostały wszystkie dzieci. Dziękujemy wolontariuszom, którzy zaangażowali się w pomoc przy zabawie. A dzieci już dobrze wiedzą, że warto  być przez cały rok grzecznym dzieckiem i później dobrze bawić się na wspólnej zabawie w dniu 6 grudnia.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 2017

Młodzież ucząca się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Nysie „Carolinum” kolejny już raz zorganizowała zbiórkę materiałów plastycznych i biurowych dla swoich młodszych kolegów uczęszczających na zajęcia do naszej świetlicy.

Bardzo Wam dziękujemy, ze w tak miły Dzień Pluszowego Misia pomyśleliście o nas i  zaopatrzyliście naszych podopiecznych w zeszyty, kredki, długopisy, notesiki… i dużo tu wymieniać. Dziękujemy!

Czytaj dalej

POGOTOWIE LEKCYJNE – WOLONTARIUSZE SĄ SUPER!

Pogotowie Lekcyjne działa  z dobrymi wynikami. Wolontariusze chętnie pomagają dzieciom i  młodzieży w nauce bieżącej oraz w nadrabianiu zaległości szkolnych. Wzajemnie jesteśmy sobie potrzebni i cieszymy się, gdy słyszymy od dzieci, kiedy z radością opowiadają, że już dostali dobrą ocenę!

Zapraszamy dzieci i młodzież do korzystania z Pogotowia Lekcyjnego oraz w dalszym ciągu zapraszamy do współpracy chętnych kandydatów na wolontariuszy  do pomocy dzieciom.

Szczegóły harmonogramu tygodniowego pod numerem telefonem 77 447 24 07 świetlica socjalna.

WYZWÓL SWOJĄ WYOBRAŹNIĘ – ZOSTAŃ TWÓRCĄ

17 października odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Wyzwól swoją wyobraźnię – zostań twórcą!” w ramach „Opolskie EDUKO 2017, do którego zostaliśmy zaproszeni przez Zespół Szkół Ogólnokształcących Carolinum. W auli Carolinum zasiadło wielu zaproszonych gości: przedstawiciele biura Eduko, przedstawiciele nyskich władz, uczniowie, przedszkolaki, bibliotekarze, przedstawiciele OPS Nysa, seniorzy i wszyscy, którzy brali udział przy realizacji projektu. Uwieńczeniem projektu dla podopiecznych świetlicy, było wydanie książeczki z bajkami. Dwie wychowanki naszej świetlicy Kinga i Lilianna wspólnie napisały bajkę pt. „Księżniczka Lily”, która została umieszczona w  książeczce, a Sandra wykonała ilustrację do bajki.

Podczas gali zostały wręczone dyplomy z podziękowaniami, za serce i wkład pracy przy realizacji projektu. Zaprezentowano efekty wspólnych działań: sztukę teatralną, etiudę filmową oraz opublikowaną bajkę.

Na zakończenie gali całości dopełnił taniec „Szalonych dziewczyn” do ich tańca mógł dołączyć każdy z gości i w rytmach muzyki pobawić się.

KINO

We wrześniu wybraliśmy się do nyskiego kina Cinema 3D na film pt. „Tarapaty” który wzbudził zainteresowanie, zarówno u młodszych, jak i starszych dzieci. Po projekcji czekała na nas słodka niespodzianka, za którą bardzo dziękujemy. Kolejnym razem, już w październiku, wspólnie obejrzeliśmy „Potworną rodzinkę”, ciesząc się, że mieliśmy możliwość przeżyć przygody bohaterów w  technice 3D.

Wyjście do kina realizowane jest w ramach projektu „Jedyni i niepowtarzalni” finansowanego z  Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i realizowanego w  ramach działalności Świetlicy socjalnej z  programem zajęć socjoterapeutycznych

WARSZTATY W PEDAGOGICZNEJ BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ FILIA W NYSIE

W dniu 14 września w Pedagogicznej Bibliotece Województwie Filia w Nysie, odbyły się pierwsze  warsztaty w ramach realizowanego projektu. Zajęcia prowadziła pani Małgorzata Łomnicka. Temat pierwszego spotkania dotyczył asertywności. W trakcie warsztatów dzieci wysłuchały bajkę „Rower Walentynki,” dowiedziały się czym jest asertywność, odgrywały scenki dotyczące zachowań asertywnych, wrogich i uległych.

Zajęcia prowadzone  są w ramach projektu „Jedyni i niepowtarzalni” finansowanego z  Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i realizowanego w  ramach działalności Świetlicy socjalnej z  programem zajęć socjoterapeutycznych

Czytaj dalej

WYSTAWA W BIBLIOTECE

Już po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć w nyskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej.  Tym razem powodem naszej wizyty była wystawa prac Wyspiańskiego w związku z Ogólnopolskim Dniem Czytania „Wesela” tegoż autora. Obok reprodukcji obrazów poety, które z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy, salę zdobiły również witraże, które przygotowaliśmy w nawiązaniu do witraży wykonanych przez tego wszechstronnie utalentowanego artystę.

Czytaj dalej

SIECIAKI-HEJT

W sierpniu rozpoczęliśmy cykl zajęć dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu, oparty na programie Fundacji Dzieci Niczyje- pt. „Sieciaki.” We wrześniu odbyły się kolejne zajęcia w trakcie których poruszony został problem hejtu w Internecie. Uczestnicy mogli dowiedzieć się czym jest hejt, wypowiedzieć się czy mieli kontakt z hejtem, obejrzeli również krótki film pt. „Zamiast hejtować, zyskaj przyjaciela.” Kolejne zajęcia już w październiku.

Czytaj dalej

MY I CROSS-FIT

Aktywność fizyczna to nieodłączny element zdrowego stylu życia, dzieci ze świetlicy o tym wiedzą i dlatego w dniu 16.09.2017r. tj. w sobotę rano stawiły się gotowe na zajęcia cross-fit. Zajęcia te mają za zadanie nie tylko mobilizować i zaszczepiać zamiłowanie do sportu wśród dzieci, ale uczy też cierpliwości, pokonywania własnej słabości, wiary w siebie, nie poddawania się ale i konsekwentnego dążenia do celu. Jest to też lekcja pozytywnej rywalizacji i pracy w grupie. Umiejętności przegrywania i wygrywania z szacunkiem wobec siebie i przegranych.

Zajęcia prowadzone  są w ramach projektu „Jedyni i niepowtarzalni” finansowanego z  Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i realizowanego w  ramach działalności Świetlicy socjalnej z  programem zajęć socjoterapeutycznych

Czytaj dalej