Aktualności

WAŻNE DLA OSÓB KORZYSTAJĄCYCH Z ZASIŁKU PIELĘGNACYJNEGO, ŚWIADCZENIA PIELĘGNACYJNEGO ORAZ INNYCH ŚWIADCZEŃ RODZINNYCH

Zgodnie z rozwiązaniami wprowadzonymi specustawą dotyczącą zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19, ważność orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności ulega przedłużeniu w sytuacjach, gdy:

  • ich ważność upłynęła w terminie od 9 grudnia 2019 r. do 7 marca 2020 r., pod warunkiem złożenia w tym terminie kolejnego wniosku o wydanie orzeczenia, zachowuje ważność do upływu 60. dnia od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii, jednak nie dłużej niż do dnia wydania nowego orzeczenia o niepełnosprawności albo orzeczenia o stopniu niepełnosprawności;
  • ich ważność upływa w terminie od 8 marca 2020 r., zachowuje ważność do upływu 60. dnia od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii, jednak nie dłużej niż do dnia wydania nowego orzeczenia o niepełnosprawności albo orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.

Wobec powyższych rozwiązań, prosimy o weryfikację posiadanych uprawnień do:

   

  • zasiłku pielęgnacyjnego
  • świadczenia pielęgnacyjnego
  • dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu kształcenia i rehabilitacji dziecka niepełnosprawnego, których przyznanie uwarunkowane jest ważnym orzeczeniem o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności.

Prawo do powyższych świadczeń zostanie Państwu przedłużone z mocy ustawy, jednak uwarunkowane jest ono m.in. złożeniem wniosku o wydanie orzeczenia. Dla usprawnienia podejmowanych działań zmierzających do przedłużenia prawa do świadczeń  i realizacji planowych wypłat, prosimy o kontakt w Działem Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnego wszystkie osoby, których dotyczą powyższe przepisy, tel. 77 433 39 91 lub mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tags:

Szukaj

Najnowsze wpisy - NABÓR

29 sierpień 2019
07 sierpień 2019
25 lipiec 2019

Najnowsze wpisy - zamówienia publiczne

26 maj 2020
06 kwiecień 2020
© 2018 Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie