Aktualności

W trakcie przerwy wakacyjnej dla dzieci i młodzież z Centrum Streetworkingu zorganizowano wyjście integracyjne na Fort Gwiazda w Nysie. Uczestnicy wyjścia pod okiem przewodnika zwiedzili Fort Gwiazda, zapoznali się z historią miasta Nysa, grali w grę terenową podczas której rozwiązywali różne zadania, zagadki i quizy, a wolny czas spędzili bawiąc się ze zwierzętami. Wszyscy uczestnicy wrócili szczęśliwi z mnóstwem pozytywnej energii. Celem wyjścia była integracja grupy, rozwijanie zainteresowań, zdobywanie nowych doświadczeń.

Wyjście integracyjne zorganizowano w ramach projektu „Włączenie społeczne w Gminie Nysa. Centrum Streetworkingu i Klub Rodzica – II edycja" Działanie 8.2 Włączenie społeczne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

wyjście integracyjne

wyjście integracyjne

wyjście integracyjne

W związku z rozpoczęciem wakacji zorganizowano wyjazd integracyjno-terapeutyczny
do Stadniny Koni Antoniówka położonej w malowniczej miejscowości Mańkowice. Uczestnicy podczas pobytu w stadninie próbowali swoich sił w jeździe konnej pod okiem wykfalifikowanych instruktorów. Nie zabrakło takich atrakcji jak przejażdżka bryczką,
czy wspólne grillowanie. W trakcie wyjazdu dopisała pogoda, atmosfera i co najważniejsze
nie zabrakło dobrej zabawy. Wspólny wyjazd był dobrą okazją do integracji uczestników
jak również rozwijania swoich zainteresowań.

Wyjazd zorganizowano w ramach projektu „Włączenie społeczne w Gminie Nysa. Centrum Streetworkingu i Klub Rodzica – II edycja" Działanie 8.2 Włączenie społeczne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

 

W ubiegłym tygodniu, korzystając z pięknej pogody zorganizowano wycieczkę jednodniową do Interaktywnego Parku Rozrywki i Edukacji „Zaginione Miasto Rosenau”.  W parku dla dzieci i młodzież przewidziano wiele intersujących, edukacyjnych, sportowych atrakcji m.in. Rosenau - tajemniczy krąg, Ogród Wody - edukacyjna zabawa z pływającą wodą, Straszna Sztolnia Złota - lekcja historii z nutką strachu, Jaskinia Wilka i Niedźwiedzi, wysokościowy tor linowy, małpi gaj, trampoliny, seans w Kinie Emocji Cinema 7D, karuzele, przejażdżka ciuchcią po przepięknych terenach Gór Opawskich . Podczas pobytu uczestnikom  nie schodził uśmiech z twarzy, wszyscy aktywnie korzystali ze wszystkich atrakcji, a dzień zakończony został pysznym obiadem.

Celem wyjazdu była integracja, rozwój zainteresowań oraz promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu.

W ubiegłym tygodniu Uczestnicy oraz specjaliści projektu pn. „Włączenie społeczne w Gminie Nysa. Centrum Streetworkingu i Klub Rodzica – II edycja” wzięli udział w wyjeździe integracyjno-terapeutycznym   do Wrocławia. W czasie wyjazdu odwiedzili Hydropolis – centrum wiedzy poświęcone wodzie oraz Park Trampolin JumpWord, który cieszył się największym zainteresowaniem wśród uczestników wyjazdu. Wyjazd integracyjno-terapeutyczny zaliczamy się do udanych.

© 2018 Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie