Aktualności

W klubie odbyło się spotkanie z Panią Naczelnik Wydział Geodezji i Gospodarki  Nieruchomościami- Ewą Siwek.

Jeżeli chodzi o użytkowanie wieczyste, rok 2019 jest rokiem wielkich zmian. Dlatego też, Seniorzy mieli wiele wątpliwości i pytań związanych z tym tematem. Żeby je rozwiać, Pani Naczelnik odpowiadała na najważniejsze pytania związane z takimi kwestiami jak opłata przekształceniowa, bonifikata, użytkowanie wieczyste a spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu czy sprzedaż mieszkania.

 

Dziękujemy za bardzo ciekawe spotkanie.

W Klubie odbyło się ciekawe spotkanie z Panią Prezes Klubu Tarnopolan w Nysie - p. Janiną Stadnik poświęcone życiu Kresowiaków i Sybiraków na ziemiach odzyskanych.

Seniorzy dowiedzieli się na temat działalności Klubu Tarnopolan w Nysie, ale nie tylko,ponieważ  w Polsce jest dużo takich Klubów, które organizują corocznie koleżeńskie spotkania swoich członków w różnych miejscowościach Polski. Celem spotkań Tarnopolan jest popularyzacja wiedzy i historii w celu podtrzymywania więzów z ziemią, na której urodzili się oni sami, lub członkowie ich rodzin.

 

Dziękujemy za ciekawe spotkanie.

Seniorów w „Klubie Senior+” odwiedziła Pani Krystyna Dubiel Przewodnik Turystyczny Sudecki po Nysie.

Tematem przewodnim spotkania była historia  ZUP-u, największego pracodawcy nyskiego. W sposób niezwykle ciekawy zostały przedstawione czasy powstania zakładu, poprzez lata wojny, komunizmu aż do marca  2002 r. kiedy to opolski Sąd ogłosił formalną upadłości nyskiego ZUP.

Podczas spotkania, zostały też poruszone inne tematy dotyczące historii miasta Nysy.

Seniorzy zdawali też sporo pytań.

Bardzo dziękujemy Pani Krystynie Dubiel za bardzo ciekawe spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Seniorzy mieli przyjemność ponownie gościć w Klubie Pana Przemysława Pawlika fotografa, podróżnika i pasjonata. Tym razem Pan Przemysław zabrał Seniorów w podróż po Tatrach, pokazując przepiękne zdjęcia z magicznymi widokami. Zdjęcia zrobione były w różnych porach roku, zimą gdy góry były otulone śnieżną kołdrą i wiosną, kiedy wszystko budziło się do życia. W miłej atmosferze, ciekawej prelekcji i dzięki cudownym zdjęciom, każdy mógł przenieść się na chwilkę w góry.

 

Dziękujemy Panu i czekamy na następne spotkanie.

Tags:

W „Klubie Senior+” po raz kolejny odbyły się zajęcia z Panią psycholog Anną Suchecką, pracownikiem Ośrodka Pomocy w Nysie.

Podczas prelekcji Pani psycholog wytłumaczyła Seniorom czym jest wpływ społeczny i jakie są rodzaje technik wpływu społecznego. To nic innego, jaki manipulacja, która jest wszechobecna w naszym życiu. Codziennie doświadczamy jej wpływu. Życie społeczne, to ciągłe uleganie wpływom innych osób, grup czy instytucji. Ulegamy wpływom innych osób, lub sami wpływamy na innych.

Po ciekawych zajęciach wiemy, że każdy z nas powinien zwiększyć swoją ostrożność i czujność. Każda decyzja powinna być podejmowana spokojnie  po rozważeniu i ocenie sytuacji.

Bardzo dziękujemy za cenne informacje.

Tags:

Szukaj

Najnowsze wpisy - NABÓR

Najnowsze wpisy - zamówienia publiczne

15 kwiecień 2019
01 kwiecień 2019
26 marzec 2019
© 2018 Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie