Aktualności

W „Klubie Senior+” ponownie odbyły się zajęcia z Panią psycholog Karoliną Mogielską. Podczas prelekcji został poruszony temat samooceny i jej roli w życiu człowieka. Seniorzy dowiedzieli się czym jest samoocena, jak wpływa na życie każdego z nas i jak można nad nią pracować.

Wyciągając wnioski z prelekcji, Seniorzy wiedzą, że warto dbać o swoją samoocenę, ponieważ wpływa ona na psychikę i może odbić się na zdrowiu psychicznym. Trudno rozdzielić sferę psychiczną od fizycznej, dlatego tak często, każdy może przekonać się o sile starego powiedzenia, że w zdrowym ciele mieszka zdrowy duch.

 

Dziękujemy za ciekawą prelekcję.

 „Ludzka stopa jest machiną o mistrzowskiej konstrukcji oraz dziełem sztuki.”

 Leonardo da Vinci

 

Seniorów w Klubie odwiedziła Pani Anna Łobot – pielęgniarka i podolog. Dzięki tej wizycie  uczestnicy dowiedzieli się czym zajmuje się podolog i dlaczego warto korzystać z specjalistycznych gabinetów podologicznych. Bardzo cenne okazały się być informacje, dzięki którym Seniorzy dowiedzieli się, jakie niepokojące symptomy w wyglądzie i budowie stóp powinny zwrócić ich uwagę, czym są modzele, a czym nagniotki. Został też poruszony temat stopy cukrzycowej, jak o nią dbać, oraz temat haluksów. Samej profilaktyce poświęcono sporo czasu.

Ważne jest aby o stopy dbać przez całe życie i nie możemy zapominać, że na stopie opiera się całe nasze ciało.

 

Dziękujemy za ciekawe spotkanie i cenne informacje.

Mózg podobnie jak ciało wymaga ćwiczeń. W związku z tym w każdy  poniedziałek w Klubie odbywają się inspirujące treningi pamięci dla Seniorów. Celem tych zajęć jest wzmocnienie i doskonalenie umiejętności poznawczych. Uczestnicy ćwiczą pamięć, myślenie, rozwijają spostrzegawczość, koncentrację i umiejętność słuchania. Podczas zajęć Seniorzy czytają, liczą, rozwiązują zadania, rebusy, krzyżówki i wykreślanki.

W „Klubie Senior+” odbyły się zajęcia z Panią psycholog Anną Suchecką, pracownikiem Ośrodka Pomocy w Nysie.

Podczas prelekcji został poruszony temat pamięci i jej znaczenia w codziennym życiu. Aby zrozumieć co to jest pamięć i jak ona jest ważna, Pani psycholog przytoczyła teorie, definicje i rodzaje pamięci. Na koniec zajęć każdy z Seniorów otrzymał arkusze z zadaniami na pamięć i koncentrację.

 

Wszyscy wiemy, że bez pamięci nie wiedzielibyśmy kim jesteśmy, skąd pochodzimy, kim są nasi bliscy. Z pamięcią jest jak ze zdrowiem, zaczynamy dopiero ją doceniać, w momencie kiedy zaczyna nam szwankować.

Dlatego też, w każdy poniedziałek w Klubie organizowane są dla Seniorów treningi pamięci

Szukaj

Najnowsze wpisy - NABÓR

26 kwiecień 2019
25 kwiecień 2019
04 kwiecień 2019

Najnowsze wpisy - zamówienia publiczne

© 2018 Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie