Aktualności

Kolejne już spotkanie z doradcą zawodowym, pozwoliło przybliżyć dzieciom specyfikę zawodu strażaka.   Dowiedziały się bowiem, jakie obowiązki ma strażak oraz, jak ten zawód jest trudny i niebezpieczny. Daje  on także dużo radości i satysfakcji, ponieważ  okazywanie pomocy drugiemu człowiekowi  jest wpisane w element wykonywania zawodu.

 Na następnym spotkaniu będziemy omawiać zawód policjanta.

W dniu 21.05.2019 w naszej Świetlicy mogliśmy z wielką radością gościć Panie z Klubu Seniora,  które wspólnie  z dziećmi uczestniczyły w warsztatach arteterapeutycznych.  Grupa wykonała motyle na  deskach z kolorowych kordonków. Na zajęciach wszyscy bawili się doskonale, a efektem tego spotkania są pięknie wykonane kolorowe prace. Każdy obrazek jest wyjątkowo piękny i  niepowtarzalny. Prace zostaną przekazane na wystawę do Biblioteki Pedagogicznej w Nysie, a później autorzy prac zabiorą do swoich domów.

Wybraliśmy się wspólnie do kina na film animowany pt.  „Manu”. Dzieci przed seansem zaopatrzyły się w smakołyki w kinowym sklepiku. Bajka o przygodach małego ptaszka, który wychowywany był przez mewy była pełną wzruszeń historia. Bohaterski Manu dał przykład dzieciom, że warto walczyć o swoje marzenia i pokazał jak w tej walce ważna jest miłość braterska i rodzina. Pełna wrażeń bajka na długo zapadnie nam w pamięci.

Wyjście do kina, relaks i integracja grupy możliwa była dzięki realizacji projektu „Muzyka Zabawa Nauka”  finansowanego ze środków Gminy Nysa

Szukaj

Najnowsze wpisy - NABÓR

26 kwiecień 2019
25 kwiecień 2019
04 kwiecień 2019

Najnowsze wpisy - zamówienia publiczne

© 2018 Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie