Aktualności

Tegoroczne ferie dla wychowanków Świetlicy Socjalnej funkcjonującej w Ośrodku Pomocy Społecznej w Nysie  były nie lada gratką. Atrakcje przygotowane dla dzieci stanowiły połączenie zabawy ze zdobyciem nowych doświadczeń i umiejętności.
W pierwszym tygodniu ferii nasi podopieczni mieli okazję odwiedzić Jednostkę Straży Pożarnej w Nysie, gdzie z bliska poznali szczegóły ciężkiej i niebezpiecznej pracy strażaków. Dzieci mogły zobaczyć z bliska wszystkie wozy strażackie ich wyposażenie oraz posiedzieć w środku co sprawiło im bardzo dużą frajdę.
Mieliśmy także możliwość odwiedzenia Redakcji Nowin Nyskich. Tam dzieci przyglądały się pracy dziennikarzy i poznawały procedurę przygotowania nowego wydania tygodnika.
Zakończeniem pierwszego tygodnia była wizyta w Muzeum, gdzie oglądaliśmy wystawę pięknych fotografii oraz uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych, na których dzieci wykonały piękne misie i anioły.
         W drugim tygodniu ferii byliśmy w  Castoramie, gdzie w ramach programu realizowanego przez market pt. „Majsterkowo” uczestniczyliśmy w warsztatach. Dzieci  wykonywały mozaiki z kolorowych włóczek na przygotowanym własnoręcznie stelażu w kształcie serca.
Następnie gościliśmy w Nyskim Studio Radia Opole, gdzie poznawaliśmy tajniki pracy radiowców.
Dzieci  mogły wypróbować  słuchawki i mikrofony co zaowocowało powstaniem króciutkiej audycji z naszym udziałem .
 Na koniec kolejna wyprawa do Muzeum. Dzieci oglądały ciekawą wystawę dzieł abstrakcyjnych, dowiadując się czym jest abstrakcja i same mogły ją wyrazić przez tworzenie własnych dzieł abstrakcyjnych.
Ferie zdecydowanie zaliczamy do udanych, pełnych wrażeń i nowych doświadczeń. 
Naładowani pozytywną energią wracamy do zajęć szkolnych i z niecierpliwością wyczekujemy wakacji.

Tags:

W dniu 21 stycznia w naszej świetlicy odbyła się Akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Gościliśmy najukochańsze Babcie i Dziadków oraz zaprzyjaźnione Babcie z Klubu Seniora. Dzieci wraz z kadrą świetlicy przygotowały występ z pięknymi wierszykami oraz piosenkami. Nie zabrakło także niespodzianek w postaci wspólnego tańca, pięknych kartek wykonanych przez dzieci oraz słodkiego poczęstunku.

Tags:

W dniach od 28 stycznia do 8 lutego (ferie zimowe) praca z dziećmi

 odbywać się będzie w godzinach od 10.00 do godziny 14.00.

 

Świetlica czynna od godziny 7.00 do godziny 15.00.

 

Zajęcia z dziećmi od godziny 10.00 do 14.00.

W programie  zajęć zaplanowano:

  1. Wizytę w Państwowej Straży Pożarnej w Nysie
  2. Warsztaty w Muzeum Powiatowym
  3. Wizytę w studio Radio Opole
  4. Wizytę w redakcji Nowin Nyskich
  5. Warsztaty Majsterkowo w Castoramie(zajęcia z dziećmi od godziny 9.00)
  6. Karaoke
  7. Zajęcia arteterapeutyczne, plastyczne, sportowe
  8. Projekcje filmów w sali świetlicy
  9. Gry planszowe i towarzyskie

Posiłek w formie bułki.

Tags:

W dniu 17 stycznia w naszej świetlicy odbyło się spotkanie z mediatorem Panią Bożeną Grębowiec,  którego tematem była „Uważność i ciekawość”.

W trakcie spotkania dzieci wykonywały ćwiczenia relaksacyjne, wyciszające oraz ćwiczenia prawidłowego oddechu.

Ćwiczenia te miały na celu nauczyć dzieci, jak w prosty sposób mogą poprawić swoją koncentrację, jak poradzić sobie z trudnymi emocjami oraz w jaki sposób opanować niepokój.

Dzieci poznały książkę Eline Snel „Uważność i spokój żabki”, gdzie mogą poznać i według niej trenować poznane na zajęciach ćwiczenia.

Tags:

W dniu 15 stycznia w Świetlicy Socjalnej odbyło się kolejne spotkanie z doradcą zawodowym, którego tematem były „Zawody przyszłości”.

Po obejrzeniu filmu przedstawiającego  w interesujący sposób różne zawody, dzieci dyskutowały, jakie zawody chciałyby wykonywać w przyszłości.

Podsumowaniem zajęć były kalambury, w trakcie których dzieci przedstawiały wybrane zawody reszcie grupy, która miała za zadanie  odgadnąć.

Tags:

Szukaj

Najnowsze wpisy - zamówienia publiczne

24 styczeń 2019
© 2018 Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie