Aktualności

Ostatnie tygodnie obfitowały w wiele interesujących i ciekawych wydarzeń. Świetlicę odwiedzili  przedstawiciele władz Miasta Nysy z okazji otwarcia naszej Świetlicy w nowym obiekcie.  Chcąc, żeby świętowanie było radosne i niezapomniane, również zorganizowaliśmy z tej okazji zabawę taneczną wraz z licznym konkursami dla dzieci.

Cyklicznie odbywają się zajęcia socjoterapeutyczne z Panią psycholog, podczas których dzieci poznają wiele aspektów oraz wskazówek, które mogą być pomocne w rozwiązywaniu trudnych sytuacji.

Zajęcia z Panią mediator mają na celu przedstawienie pracy mediatora i zastanowieniu się, czy rówieśnicy mogą być także naszymi mediatorami. Poruszono tematykę najczęściej powstających konfliktów i dzieci, w odgrywanych scenkach, aranżowanych samodzielnie próbują odnaleźć najlepsze metody do rozwiązania tak,  aby nikogo nie skrzywdzić,  a efektywnie pomóc.

 Po raz kolejny spotkaliśmy się z Panią pielęgniarką, doradcą zawodowym oraz dietetykiem. Byliśmy także w Bibliotece Pedagogicznej na warsztatach  pt. „Bez pracy nie ma kołaczy”, które miały na celu uświadomienie, ze wymagana jest ciągła praca we wszystkich dziedzinach życia, również nad swoim charakterem.

Podczas zajęć sportowych dzieci doskonaliły umiejętność utrzymywania równowagi oraz koordynacji ruchowej, naukę tańca Belgijskiego oraz samby. Odbyły się zawody w „Palanta ”, „Ringo ”, lekkoatletyczny tor przeszkód, skoki na skakance i przez linę.

  Odwiedziło nas Stowarzyszenie Tarnopolan, którzy ciekawie opowiadali o swoim życiu, a ich historie zachęciły dzieci do zainteresowania się historią Polski.  „Wieczór wspomnień Kresowian”  zorganizowany został w związku z 73 rocznicą pierwszych transportów ludności z Podola na Śląsk Opolski.

Warsztaty z dietetykiem pozwalają dzieciom uczyć się zdrowego odżywiania zarówno w teorii, jak i w praktyce. Dzieci korzystają z posiłków typu bułka z warzywami, serem i szynką oraz owoców, jogurtów, serków itp. Uczą się nowych smaków.

Świetlica została doposażona w nowe regały, sprzęt oraz meble.

Na Świetlicy wiec nie ma nudy i czekamy na kolejne ważne wydarzenia, których na pewno nie zabraknie.

Zajęcia i warsztaty, a także doposażenie sali prowadzone są w ramach projektów „Muzyka Zabawa Nauka” (od marca do 15 grudnia 2019) oraz  „Uczymy się zdrowego odżywiania” (od lipca do grudnia br.) , które finansowane ze środków Gminy Nysa.

W dniu 22 listopada 2019r. (piątek) nie będą organizowane zajęcia z dziećmi w Świetlicy socjalnej.

W dniu 7 listopada 2019r. w naszej świetlicy odbyły się warsztaty patriotyczne prowadzone przez Panią Marię Gugała, emerytowaną nauczycielkę historii.

Tematem spotkania była Ojczyzna i to, czym jest dla każdego z nas.
Dzieci przyniosły z domów pamiątki i rzeczy kojarzące im się z Ojczyzną. Na stole zaścielonym białym obrusem znalazły się biało-czerwona flaga, stare banknoty, rodzinne fotografie, medale, książki oraz garść polskiej ziemi.
Pani Maria dyskutowała z dziećmi, czym jest dla nich Ojczyzna i z jakimi symbolami im się kojarzy. Dzieci chętnie i trafnie odpowiadały na zadawane pytania. Na koniec spotkania wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy.
To była prawdziwa i warta zapamiętania lekcja historii.

101 pierwszą rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej świetlicy uczciliśmy wspólnie z gośćmi  z Klubu Seniora Kąpielisko „Frajda”  oraz podopiecznymi  z Centrum Streetworkingu. Naszych gości  przywitaliśmy herbatką, kawą i ciasteczkami. Po oficjalnym przywitaniu, zaprosiliśmy wszystkich do wspólnego wykonania biało-czerwonych kokard narodowych. Poszły w ruch nożyczki, taśmy klejące i biało-czerwone kartki. Wszyscy z wielkim zapałem zabrali się do prac, a w tle wybrzmiewały dźwięki pieśni patriotycznych.
Grupa młodzieży z Centrum Streetworkingu wykonała napisaną przez siebie piosenkę, za co zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami. Seniorzy również zaśpiewali pieśń patriotyczną pod tytułem: „Przybyli ułani pod okienko”.
W tak podniosłej i miłej atmosferze minął nam patriotyczny wieczorek. Mamy nadzieję, że takich międzypokoleniowych spotkań będzie więcej.

W dniu 31 października 2019r. (czwartek) praca w świetlicy z dziećmi odbywać się będzie od godziny 10.00 do 14.00.

Szukaj

Najnowsze wpisy - NABÓR

29 sierpień 2019
07 sierpień 2019
25 lipiec 2019

Najnowsze wpisy - zamówienia publiczne

© 2018 Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie