Aktualności

 Świetlica Socjalna informuje, że w dniach 14-15.10.2021r. (czwartek i piątek) zajęcia z dziećmi prowadzone będą w  godzinach od 10.00 do 14.00.

W naszej świetlicy dużo się dzieje. W każdy wtorek odwiedza nasze dzieci Pani Psycholog, która przeprowadza zajęcia socjoterapeutyczne na różne tematy. Dzieci uczestniczą w zajęciach z Panią logopedą i uczą się prawidłowej artykulacji oraz zapobieganiu ewentualnym zaburzeniom mowy.

W każdy piątek odbywają się zajęcia sportowe –„w zdrowym ciele zdrowy duch.”

Aby nie było nudy wychowawcy świetlicy wymyślają różne kreatywne zadania plastyczne, sensoryczne, dydaktyczne w formie rozmowy, pogadanki, swobodnego czytania, tworzenia regulaminów, zabawa w podchody. Wydawane są posiłki dzieciom, organizowany jest czas wolny – rozwój zainteresowań, kształtowanie właściwych postaw społecznych.

Świetlica Socjalna informuje, że od dnia 01.09.2021r. zajęcia z dziećmi prowadzone będą w  godzinach od 14.00 do 18.00.

Dnia 25.08.21r. pojechaliśmy wspólnie ze Streetworkerami do Głębinowa na piknik.

Nasz pobyt tam rozpoczął się ciekawymi zajęciami dotyczącymi bezpieczeństwa nad wodą, które przeprowadzili ratownicy WOPR-u. Zapoznaliśmy się z trudną pracą ratownika wodnego. Mieliśmy również możliwość przetestowania sprzętu, który jest wykorzystywany podczas akcji ratunkowych.

Największą frajdą jednak była przejażdżka łodzią motorową po jeziorze.

Po takich atrakcjach doskwierał nam głód, dlatego udaliśmy się na zaplanowane ognisko.

W dniu wczorajszym uczestniczyliśmy organizowanych we współpracy z  Biblioteką Pedagogiczną w Opolu filia w Nysie w warsztatach pn. Moja mała ojczyzna – sławni nysanie.

Dzięki spotkaniu propagującym czytelnictwo i ukazującemu  bogaty zbiór książek w bibliotece oraz instruktażowi, jak należy zamawiać pozycje, wychowankowie świetlicy poznali zasady prawidłowego zachowania się w bibliotece.

W drugiej części spotkania bibliotekarz Pani Małgorzata Łomnicka ciekawie opowiadała o sławnych ludziach, którzy żyli i tworzyli swoje pasje właśnie w naszym pięknym mieście Nysie. Konrad Bloch, Grzimek Bernhard, Kozarzewski Jerzy, Kubowicz Marta…. Na szczęście dużo mamy wybitnych osób, o których będziemy jeszcze rozmawiać na zajęciach.

Szukaj

Najnowsze wpisy - NABÓR

07 lipiec 2021
01 lipiec 2021
21 czerwiec 2021

Najnowsze wpisy - zamówienia publiczne

© 2018 Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie