Aktualności

We wtorek 7 grudnia odwiedzili nas w Świetlicy Socjalnej seniorzy z „Klubu Senior+”. Tematem spotkania były Święta Bożego Narodzenia, a raczej przygotowania do niego.
Dzieci wspólnie z seniorami wykonywały kartki świąteczne  wykorzystując do tego różne materiały. Dzieci  bardzo entuzjastycznie podeszły do zadania oraz podjęcia gości w swojej świetlicy. Został przygotowany poczęstunek – gorąca kawa i ciasteczka. Rozmawialiśmy o świętach, gdzie je spędzimy i jakie potrawy będziemy przyrządzać. Towarzyszyły nam ciche dźwięki kolęd, a powstałe w tym świątecznym nastroju kartki  to prawdziwe perełki.

W dniu 10 grudnia świetlica zaprosiła szanownych  gości, aby podkreślić uroczyste podsumowanie projektu  pn. Uczymy się bezpiecznie żyć, który prowadzony był od miesiąca  marca do grudnia. Przez cały czas trwania projektu, dzieci mogły korzystać z warsztatów profilaktycznych prowadzonych przez specjalistów, dotyczących bezpieczeństwa w każdym aspekcie życia oraz cyklicznych zajęć z logopedą. Dodatkowo, oferowane były zajęcia na Krytej Pływalni oraz wyjścia do kina, a także dożywianie dzieci.

Dzieci wraz z wychowawcami przygotowały  Jasełka w innym wydaniu niż dotychczas, ponieważ gra świateł, piękna muzyka oraz pantomima w wykonaniu dzieci ubranych w piękne stroje, dała mnóstwo wrażeń oglądającym, wprawiając wszystkich w świąteczny nastrój.

Projekt został finansowany z Gminnego Programu Profilaktyki i  Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Gminy Nysa na rok 2018.

Dnia 04.12.2018 naszą świetlicę odwiedziła drużyna harcerek Z 9 Nyskiej Drużyny Harcerskiej „Rebelianci”. Dziewczęta zaprezentowały  dzieciom wiele ciekawych zabaw rozwijających refleks, kreatywność i umiejętność współpracy koleżeńskiej. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się prezentowanym zabawom i bardzo chętnie włączyły się do nich. Było dużo śmiechu, a zabawy wniosły wiele pozytywnych emocji dając dzieciom możliwość kreatywnego spędzenia czasu.
Drużyna harcerska zaangażowała się również w pomoc przy strojeniu choinek, za co serdecznie im dziękujemy i mamy nadzieję, że będziemy mieć możliwość spotkania się ponownie.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie zaprosił dzieci na świąteczną zabawę z Mikołajem, która odbyła się  tradycyjnie w dniu  6 grudnia. Tym razem Mikołaj  zabrał najmłodszych  w podróż do Afryki. Wszyscy poszukiwali lwa, który podobno zjada prezenty, podróżowali karawanem po pustyni, uciekali przed krokodylem, a w wiosce Zimbole spotkali bociany, słonie i żaby. Te i inne zabawy prowadzone przez wodzireja oraz słodki upominek sprawiły, że dzieci bawiły się wyśmienicie. Podobno Mikołaj wróci  za rok, więc warto być grzecznym, do czego zachęcamy wszystkich.

Tags:

Internet jest na pewno skarbnicą wiedzy, tej potrzebnej oraz tej mniej ważnej i stanowi część naszego życia, zwłaszcza u dzieci. Większość z nich korzysta z Internetu w zdrowy sposób. Ale jest grupa dzieci, która bez sieci nie potrafi już żyć. Nadmierne korzystanie z Internetu ma ogromny wpływ na ich rozwój emocjonalny. Pojawiają się problemy z koncentracją, senność, gorsze wyniki w nauce, zaniedbywanie obowiązków. Kiedy więc surfowanie w necie staje się uzależnieniem? Na kolejnych już zajęciach warsztatowych ze specjalistami w świetlicy, specjalista od uzależnień Pani Marta Gibała przekazała dzieciom porady, jak prawidłowo korzystać z Internetu oraz na co zwracać uwagę, aby nie utracić kontroli  przy poznawaniu wirtualnego świata.

© 2018 Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie