Aktualności

Właśnie skończyły się wakacje, czas beztroskiej  zabawy i wrażeń. Drugi miesiąc wakacji upłynął równie szybko, a nasza świetlica tętniła życiem i radością. Oto jak spędziliśmy słoneczny sierpień. Sierpniowa przygoda zaczęła się od wizyty w Muzeum Powiatowym na kolejnym spotkaniu warsztatowym. Po obejrzeniu wystawy, która przedstawiała eksponaty wykopane podczas budowy parkingu podziemnego w Nysie, dzieci wykonały pudełeczka na wakacyjne skarby.

A na ostatnim spotkaniu warsztatowym w Muzeum robiliśmy takie cudeńka:

Przypominaliśmy sobie zasady bezpiecznego spędzania czasu podczas wakacji i nie tylko w czym pomogła nam Pani Joanna Hałajewska z Komendy Powiatowej Policji w Nysie.

Bywały także dni, gdy słoneczko odpoczywało, a za oknami padał deszcz na szczęście były to tylko nieliczne dni. W takich sytuacjach też świetnie potrafiliśmy się odnaleźć. Na naszej Świetlicy wyczarowywaliśmy prawdziwe arcydzieła: kwiaty z płatków kosmetycznych, płaskorzeźby z glinki, wachlarze z plastikowych widelców, tworzyliśmy niepowtarzalne kartki z wakacji. Bawiliśmy się w  kalambury i graliśmy w gry planszowe. Odbyły się zajęcia socjoterapeutyczne, na których dzieci uczyły się jak grzecznie prosić o pomoc oraz zajęcia z mediacji.

Po chwilowym załamaniu pogody znów wyszło słońce i mogliśmy wyruszyć na poszukiwanie wakacyjnej przygody. Dzięki życzliwości właścicieli , mieliśmy okazję wjechać na Ratuszową Wieżę widokową  i podziwiać panoramę naszego miasta.

Nie była to jedyna wieża, którą zwiedziliśmy. Wybraliśmy się do niedawno otworzonego Fortu Prusy i weszliśmy na Wieżę Ciśnień, z której rozpościera się przecudny widok. Dzięki uprzejmości kolejnej życzliwej nam osoby Panu Wiktorowi Misiarzowi poznaliśmy historię tegoż fortu, po której mogliśmy skorzystać z atrakcji takich jak karuzela czy trampolina i trochę się posilić ciasteczkami i napojami.

Uwielbiamy wędrówki, więc na kolejną wybraliśmy się do Kościółka pod wezwaniem Mario Ratuj znajdującego się w głębi lasku między Aleją Wojska Polskiego, a obwodnicą nyską. Była to nasza najdalsza piesza wędrówka i jesteśmy z siebie dumni, że pokonaliśmy ją z uśmiechem na twarzy.

Zakończeniem naszej wakacyjnej przygody była Impreza nad Jeziorem Nyskim w ramach akcji Policja Dzieciom zorganizowana przez KPP w Nysie w ramach, której nasze dzieci uczestniczyły w rozgrywkach piłki nożnej na plaży. Po zawodach sportowych zostaliśmy przetransportowani  policyjnymi motorówkami do stanicy WOPR gdzie czekały na nas gorące kiełbaski z grilla, napoje i  lody, a po zregenerowaniu sił dzieci mogły pojeździć policyjnym quadem i uczestniczyć w  prezentacji pierwszej pomocy przeprowadzonej przez ratowników WOPR-u. Wszyscy uczestnicy na koniec imprezy  otrzymali nagrody oraz zostali uhonorowani medalami i dyplomami przez samego Pana Komendanta Powiatowej Policji w Nysie mł. insp. Edwarda Flaga.

Ten wspólnie spędzony czas jest dla nas cennym przeżyciem i zostanie długo w naszych wspomnieniach. Choć wakacje dobiegły końca i czas wracać do szkoły nasze świetlicowe życie będzie tętnić dalej.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie informuje, że w związku ze zmianą lokalizacji Świetlicy socjalnej z programem zajęć socjoterapeutycznych -  nowy adres ul. Ujejskiego 25 sala 119, 48-300 Nysa (budynek Kąpieliska Miejskiego Frajda) zajęcia  z dziećmi rozpoczną się od dnia 2 września 2019r. w godzinach od 14.00 do 18.00 od poniedziałku do piątku.

Tags:

Wakacje to cudowny czas dobrej zabawy, przygód oraz odpoczynku od szkolnych obowiązków.
Nasi podopieczni mają możliwość ciekawego i alternatywnego czasu podczas zajęć. Dużo się działo i  dużo się dzieje. Mnóstwo wyjść, ale także i wizyt. Odwiedziła nas m.in. Pani sierżant Joanna Hałajewska  z Komendy Policji w Nysie oraz Pani Maria Osiecka  z nyskiego Sanepidu. Panie przypomniały dzieciom, jak bezpiecznie spędzać czas podczas wakacji. Jak należy dbać o higienę, zdrowie.  Czego pod żadnym pozorem nie spożywać, jak zachowywać się podczas burzy oraz uczyły bezpiecznego korzystania z uroków tego cudownego czasu, jakim są wakacje.

U nas w świetlicy  organizujemy pikniki w parku, które połączone są z zajęciami socjoterapeutycznymi, w tym także sportowymi, grami i poczęstunkiem. Chodzimy na Kąpielisko Miejskie, do Muzeum na warsztaty, place zabaw oraz lody. 

Mieliśmy możliwość zwiedzenia  Bastionu św. Jadwigi z Panem przewodnikiem Jarosławem Srębaczem. Zdobyliśmy medale i  dyplomy na czwartkach lekkoatletycznych organizowanych na stadionie miejskim.

Gdy tylko pogoda była deszczowa i nie mogliśmy wyjść ze Świetlicy, to tworzyliśmy piękne rzeczy takie jak  żabki z kul styropianowych, biżuterię z koralików, wachlarze, dekoracje z gliny czy kartki z wakacji.

 Podczas zajęć kulinarnych promujemy zdrowe odżywianie i przygotowujemy wspólnie zdrowe, pyszne posiłki. Podczas zajęć z Panią Bożeną -  mediator dzieci poznały, jak być asertywnym.  Poznawały swoje słabe i mocne strony oraz uczyły się jak akceptować, ponieważ nie wszyscy muszą być tacy sami. Uczyły się poznawać swoje prawa i je egzekwować. Tak więc wakacje upływają nam w atmosferze dobrej zabawy i szkoda tylko, że tak szybko leci ten wesoły, pełen przygód czas.

W dniu 4 lipca Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie, Biblioteka Pedagogiczna oddział w Nysie oraz Dzienny Dom Pobytu im. Jerzego Kozarzewskiego wspólnie zorganizowały  kolejną integrację z  cyklu  powitanie lata. Jest to już czwarty rok, w którym witamy okres letni razem. Zabawa odbyła się pod hasłem „Tuwim na pikniku” i odbyła się tradycyjnie w ogrodzie DDP. Dzieci ze świetlicy przedstawiły inscenizację wiersza Rzepka, seniorzy przeczytali Lokomotywę, a zgadywanki i  prawidłowe odpowiedzi były nagradzane zarówno dzieciom, jak i seniorom. Podobały się wspólne tańce angielskie i  belgijskie, jak również wyklaskiwanki, zabawa z chustą animacyjną, czy też malowanie farbami na folii słynnych już wagoników z wiersza Tuwima. Biblioteka Pedagogiczna przygotowała wystawę na temat życia i twórczości poety.

Współpraca tych instytucji trwa cały rok od lat, a piknik jest jednym z punków wspólnych działań, więc na przed nami wiele inicjatyw.

W dniu 25 czerwca  we wtorek  dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia do naszej świetlicy, wyśmienicie spędziła czas na Forcie II, zwanym również Fortem Regulickim. Uczestnicy świetlicy poznały lokalną historię, którą ciekawie opowiadał Komendant Fortu Pan Krzysztof Herman. Dodatkowo, dzieci odprężyły się, poznając ciekawe otoczenie Fortu, karmiąc kozy, uczestnicząc w  zabawach i konkursach, czy też zjadając kiełbaskę.

Spotkanie, które miło wspominamy, mogliśmy zrealizować w ramach projektu pn.  „Muzyka Zabawa Nauka” finansowanego ze środków Gminy Nysa.

Szukaj

Najnowsze wpisy - NABÓR

29 sierpień 2019
07 sierpień 2019
25 lipiec 2019

Najnowsze wpisy - zamówienia publiczne

18 październik 2019
18 październik 2019
16 październik 2019
© 2018 Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie