Aktualności

W związku z sytuacją epidemiczną kraju oraz wzrastającym zagrożeniem zakażenia  koronawirusem,  zajęcia w świetlicy z dziećmi będą zawieszone od dnia 19 października 2020r. (poniedziałek) do  odwołania.

Jednocześnie informujemy, ze kadra świetlicy będzie prowadziła zdalną pomoc w nauce szkolnej dla wychowanków świetlicy.

Szczegóły pod numerem telefonu 573373558

Wrzesień był bardzo ciepłym i słonecznym miesiącem. Prawie nie odczuliśmy, że skończyły się wakacje. Owszem, do Świetlicy przychodzimy po szkole i musimy odrabiać zadania, ale później możemy wspólnie i kreatywnie spędzać czas. A przyznać trzeba, że dużo się u nas działo. Zajęcia z dogoterapii, które prowadziła Pani Basia wraz ze swoim psim przyjacielem Kostkiem, to była świetna zabawa, która wniosła wiele radości, ale także przydatnej wiedzy. Dowiedzieliśmy się jak postępować, gdy spotkamy na swojej drodze nieznanego psa, który wcale przychylnie na nas nie patrzy, jak opiekować się psem, jakie zabawki są dla niego odpowiednie i wiele innych ciekawych rzeczy. W kolejną przygodę wprowadził nas Pan leśniczy wraz ze swoją stażystką, którzy przybliżyli nam jak wygląda życie leśnych zwierząt. Poznaliśmy gatunki zwierząt żyjących na naszym terenie, ich zwyczaje, które zapadają w sen zimowy i czym się żywią. Prawdziwa i wspaniale przeprowadzona lekcja przyrody o jakiej niejeden uczeń może tylko pomarzyć, a my byliśmy jej uczestnikami. Na zajęciach warsztatowych z Panią dietetyk rozmawialiśmy o witaminach i ich wpływie na nasz organizm, jak bardzo są potrzebne zwłaszcza w okresie wzrostu i rozwoju. Była u nas też Pani pielęgniarka, która przeprowadziła zajęcia dotyczące higieny ciała w dobie koronawirusa, gdyż przestrzeganie odpowiednich zasad może uchronić nas przed zarażeniem. My w naszej świetlicy przestrzegamy higieny, myjemy i dezynfekujemy ręce bardzo często, staramy się też trzymać bezpieczny dystans, ale takie fachowe rady zawsze się przydadzą. Wszyscy wiedzą, że ruch to zdrowie, my też i dlatego nie obyło się bez zajęć sportowych Pani Beaty. Dzięki wspaniałej, słonecznej pogodzie zajęcia mogły odbywać się na boisku. Graliśmy w kosza, siatkówkę, piłkę nożną, a także w palanta. To był czas kiedy naprawdę mogliśmy uwolnić nasze nieskończone pokłady energii. W ramach współpracy z Biblioteką Pedagogiczną przeprowadzone zostały warsztaty na temat Bitwy Warszawskiej 1920r., na których mogliśmy poznać bliżej kawałek naszej historii. Zrobiliśmy nawet prace plastyczne, które zostaną wystawione w Bibliotece Pedagogicznej. Zadbaliśmy także o jesienny wystrój naszej Świetlicy i na zajęciach arteterapeutycznych i plastycznych wykonaliśmy jesienną gazetkę i udekorowaliśmy okna i drzwi naszej Świetlicy by wprowadzić się w jesienny klimat.

Zajęcia oraz warsztaty, w tym również dożywianie dzieci i doposażenie świetlicy realizowane są w ramach projektu „Bracia nasi najmniejsi – uczę się być dobrym”, które  finansowane  ze środków Gminy Nysa.

W dniu 22 września w ramach realizacji projektu „Bracia nasi najmniejsi- Uczę się być dobrym” finansowanego ze środków gminy Nysa naszą Świetlicę odwiedził Pan Daniel Franas wraz ze stażystką Panią Karoliną Budek z Koła Łowieckiego nr 1 Szarak w Nysie. Spotkanie miało na celu przybliżenie dzieciom tematyki dotyczącej lasu i naszego prawidłowego zachowania wobec zwierząt drapieżnych.

 Dzieci bardzo uważnie słuchały wspaniałych opowieści o pracy leśnika. Dowiedzieliśmy się ile wiedzy, umiejętności, a zwłaszcza  pasji musi posiadać leśnik. Poznaliśmy bliżej wiele gatunków zwierząt leśnych takich jak jelenie, dziki, lisy, borsuki - ich odgłosy i  zwyczaje. Dla wielu ciekawostką było, że w naszych lasach bardzo zmniejszyła się liczba zajęcy, a wzrosła liczebność jenotów, które jak się dowiedzieliśmy nie są naszym rodzimym gatunkiem, ale pochodzą z Azji. Dużą atrakcją były rekwizyty przyniesione przez leśników, takie jak: poroża jeleni, wabiki wydające dźwięki zwierząt, a także modele demonstracyjne zwierząt.

Dzieci były podekscytowane naprawdę ciekawymi historiami związanymi z tematyką zwierząt i zadawały mnóstwo pytań, na które otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi. Czas upłynął nam bardzo szybko w miłej atmosferze i musieliśmy pożegnać naszych gości. Na pamiątkę naszego spotkania ustawiliśmy się do wspólnego zdjęcia. Naszym gościom wręczyliśmy Dyplom z podziękowaniem, a oni obdarowali nas słodkim prezentem.

To spotkanie zostanie w naszej pamięci na długi czas i mamy nadzieję, że jeszcze będziemy mieć okazję spotkać się ponownie.

Lipiec nie przywitał nas słoneczną pogodą, ale ten czas wykorzystaliśmy efektywnie na zajęcia w Świetlicy. Dzieci wykonały nową wakacyjną gazetkę, uporządkowały swoją szafę z materiałami plastycznymi.

 Na zajęciach arteterapeutycznych dzieci same przygotowały sztukę teatralną na podstawie ulubionej bajki. Na zajęciach plastycznych malowaliśmy farbami wcześniej przyniesione kamienie, a  wtedy powstały prawdziwe arcydzieła. W ramach zajęć czytelniczych wspólnie czytaliśmy „Wiersze na każdą okazję”.

 W drugiej dekadzie lipca nadeszła wspaniała pogoda i  prawdziwe lato, w ruch poszły stroje kąpielowe, klapki i ręczniki. Oczywiście chroniliśmy się przed nadmierna ekspozycją na słońce, stosując kremy z filtrami i czapki oraz zasady bezpieczeństwa. Niemal każdy dzień spędzaliśmy na basenie. Pogoda rozpieszczała nas coraz bardziej, rekompensując nam czas kwarantanny i chłodnego początku lata. Choć do końca wakacji dominowała zabawa w basenie, to odbyły się również zajęcia plastyczne, sportowe oraz warsztaty umiejętności psychologiczno - pedagogicznych prowadzonych przez psycholog Panią Karolinę Szczerbień, również  na temat zagrożeń w sieci oraz uzależnień.

Czas beztroski dobiegł końca, więc teraz pełni nowych sił zaczynamy nowy rok szkolny.

Szukaj

Najnowsze wpisy - NABÓR

20 październik 2020
20 październik 2020
01 październik 2020

Najnowsze wpisy - zamówienia publiczne

26 październik 2020
25 wrzesień 2020
11 sierpień 2020
© 2018 Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie