Aktualności

DUŻO SIĘ DZIAŁO W ŚWIETLICY

Ostatnie tygodnie obfitowały w wiele interesujących i ciekawych wydarzeń. Świetlicę odwiedzili  przedstawiciele władz Miasta Nysy z okazji otwarcia naszej Świetlicy w nowym obiekcie.  Chcąc, żeby świętowanie było radosne i niezapomniane, również zorganizowaliśmy z tej okazji zabawę taneczną wraz z licznym konkursami dla dzieci.

Cyklicznie odbywają się zajęcia socjoterapeutyczne z Panią psycholog, podczas których dzieci poznają wiele aspektów oraz wskazówek, które mogą być pomocne w rozwiązywaniu trudnych sytuacji.

Zajęcia z Panią mediator mają na celu przedstawienie pracy mediatora i zastanowieniu się, czy rówieśnicy mogą być także naszymi mediatorami. Poruszono tematykę najczęściej powstających konfliktów i dzieci, w odgrywanych scenkach, aranżowanych samodzielnie próbują odnaleźć najlepsze metody do rozwiązania tak,  aby nikogo nie skrzywdzić,  a efektywnie pomóc.

 Po raz kolejny spotkaliśmy się z Panią pielęgniarką, doradcą zawodowym oraz dietetykiem. Byliśmy także w Bibliotece Pedagogicznej na warsztatach  pt. „Bez pracy nie ma kołaczy”, które miały na celu uświadomienie, ze wymagana jest ciągła praca we wszystkich dziedzinach życia, również nad swoim charakterem.

Podczas zajęć sportowych dzieci doskonaliły umiejętność utrzymywania równowagi oraz koordynacji ruchowej, naukę tańca Belgijskiego oraz samby. Odbyły się zawody w „Palanta ”, „Ringo ”, lekkoatletyczny tor przeszkód, skoki na skakance i przez linę.

  Odwiedziło nas Stowarzyszenie Tarnopolan, którzy ciekawie opowiadali o swoim życiu, a ich historie zachęciły dzieci do zainteresowania się historią Polski.  „Wieczór wspomnień Kresowian”  zorganizowany został w związku z 73 rocznicą pierwszych transportów ludności z Podola na Śląsk Opolski.

Warsztaty z dietetykiem pozwalają dzieciom uczyć się zdrowego odżywiania zarówno w teorii, jak i w praktyce. Dzieci korzystają z posiłków typu bułka z warzywami, serem i szynką oraz owoców, jogurtów, serków itp. Uczą się nowych smaków.

Świetlica została doposażona w nowe regały, sprzęt oraz meble.

Na Świetlicy wiec nie ma nudy i czekamy na kolejne ważne wydarzenia, których na pewno nie zabraknie.

Zajęcia i warsztaty, a także doposażenie sali prowadzone są w ramach projektów „Muzyka Zabawa Nauka” (od marca do 15 grudnia 2019) oraz  „Uczymy się zdrowego odżywiania” (od lipca do grudnia br.) , które finansowane ze środków Gminy Nysa.

Szukaj

Najnowsze wpisy - NABÓR

30 czerwiec 2020
05 czerwiec 2020
01 czerwiec 2020

Najnowsze wpisy - zamówienia publiczne

28 lipiec 2020
26 czerwiec 2020
26 maj 2020
© 2018 Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie