Aktualności

WSPÓŁPRACAZ BIBLOTEKĄ PEDAGOGICZNĄ

Po przerwie wakacyjnej wznowiliśmy naszą współpracę z Biblioteką Pedagogiczną oddział w Nysie. W ramach współpracy przeprowadzany jest cykl warsztatów historycznych dotyczących Ojczyzny. Dwa warsztaty już się odbyły.

 Tematem pierwszego warsztatu była Bitwa Warszawska 1920 „Cud nad Wisłą”. Na zajęciach dzieci dowiedziały się, czym była Bitwa Warszawska, kto w niej uczestniczył i jakim bohaterstwem oraz poświęceniem wykazali się żołnierze, którymi byli nie tylko dorośli mężczyźni, ale również dzieci i  kobiety. Po przeprowadzonych zajęciach dzieci wykonały różnymi technikami prace plastyczne przedstawiające symbole Bitwy Warszawskiej oraz postacie ówczesnych żołnierzy.

Tematem drugiego warsztatu były „Początki państwa polskiego”, podczas których dzieci zapoznały się z historią powstania naszego Państwa, kto je zapoczątkował i w jakich okolicznościach. Następnie dyskutowaliśmy, czym jest dla każdego z nas nasze państwo i jakie znaczenie ma w naszym życiu. W ramach zajęć wychowankowie świetlicy wykonali dwie wspólne prace: orła, który broni swojego gniazda oraz makietę starego grodu polskiego.

Prace naszych dzieci z obu przeprowadzonych spotkań zostały przekazane  do Biblioteki Pedagogicznej w Nysie ul. Tadeusza Kościuszki 10, a także klikając w podany link https://pedagogiczna.pl/uczymy-historii-najmlodszych-cud-nad-wisla-wystawa-on-line/.

Szukaj

Najnowsze wpisy - NABÓR

03 listopad 2020
20 październik 2020
20 październik 2020

Najnowsze wpisy - zamówienia publiczne

© 2018 Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie